Reference

Jana

Zúčastnila jsem se dnes v Rodinném centru Pohoda v Hradci Králové muzikoterapeutické relaxace a byl to nádherný zážitek. Děkuji moc za vstup do kouzelného světa zvuků a tónů a jejich účinků na lidské tělo.

3/2016

ZŠ Albrechtice nad Orlicí

Hudba těší i léčí

13. září se v naší škole rozléhaly neobvyklé tóny ještě zajímavějších nástrojů. Pan Štursa- muzikoterapeut a lektor prožitkových programů, který k nám jezdí pravidelně, zaujal žáky nejprve zajímavými tóny starověkých nástrojů a pak je učil vzájemnému naslouchání a vnímání nejen hudby, ale i sami sebe. V dnešní uspěchané době jsme se dokázali zklidnit, vnímat zvuky a ticho, soustředit se na sebe i na kamaráda. Opravdová muzikoterapie.

Protikladem bylo odreagování se u bubnů. Děti s radostí napodobovaly různé rytmy a pak tvořily i jednu bubenickou kapelu. Na závěr přišlo krásné překvapení v podobě kouzelných tibetských misek. V jedné z nich vířila voda, jak při varu a přitom byla svěží, studená. Misky ke všemu ještě také hrály. Program si užila i mateřská školka a to při poledním usínání s pohádkou. Těšíme se již teď na další hudební rozjímání.

ZŠ Albrechtice nad Orlicí

ZŠ Vrčeň

„V pondělí 11.2.2019 jsme měli možnost opět po roce přivítat v tělocvičně naší školy pana Michala Štursu s jeho prožitkovým hudebním programem pro ZŠ. Hodina, během které měly děti možnost seznámit se s netradičními hudebními nástroji, se nesla v duchu relaxace s prvky muzikoterapie. Soustředěný poslech bez zbytečných slov nebo poslech se zavřenýma očima byl pro některé velmi těžkým úkolem. Jiní si jemné tóny zvonkohry Koshi, příjemný zvuk dešťové hole či zpěv tibetské mísy náležitě užili. A jak se hraje na kalimbu nebo koncovku? I to, a ještě mnohem více jsme se dozvěděli během této příjemně strávené hodiny. Celý program jsme zakončili společnou hrou na šamanské bubny a bubny djembe. “


Marianna Pláteníková

Rozum a Cit, z. s.

"Ve dnech 25. - 26. 5. 2019 jsme se společně s pěstouny zúčastnili víkendového vzdělávacího pobytu v Choceradech na téma "Muzikoterapie a masáže dětí". V průběhu víkendu si pěstouni prakticky vyzkoušeli masáže. Do programu se zapojili i děti, zažili relaxační techniky a vyslechli pohádku, kterou provázeli zvukomalebné nástroje. Také jsme poznali nové hudební nástroje a měli jsme možnost společně si vyzkoušet bubnování. Lektor vycházel vstříc potřebám pěstounů a program přizpůsoboval dle potřeb účastníků. Atmosféra byla velice přátelská, pěstouni i děti se do programu zapojili a odjížděli odpočinutí a plní nových zážitků."

 Hezký den, Marianna

Jolana

Vzpomínám na poslední muzikoterapii a děkuji. Stále myslím na ty nádherné melodie zvonků a tibetských mís, šumění, vibrace a tolik pozitivní energie! Čas strávený na relaxaci pro mě byl úžasným odpočinkem, meditací, která přišla tak snadno! Připadalo mi, že jsem se "prošla" několika etapami života (životů), od klidu, lásky a uvolnění v přírodě, přes neklid kolem šamanů, které vzápětí vystřídala krása andělů za zvuku zvonků. Děkuji!

Hana Rybářová

Galerie Jedlová

„Děkujeme Michalovi za včerejší nádhernou hudební produkci na vernisáži malířky Dany Puchnarové v Galerii Jedlová u Poličky. Hra na tibetské mísy a dalši nástroje nás všechny nadchla. Tak zase příště." ☺  Hana Rybářová

15.9. 2019

Liběna

čajovna Nazanin, Holice

Společné bubnování, úžasný zážitek, skvělí lidé a skvělá atmosféra a potom muzikoterapie - to zklidnění duše, to se musí prožít! Díky Liběna

Libor

čajovna Nazanin, Holice

Bubnování a muzikoterapie. Skvělý počin! Díky za hluboký zážitek. Ještě druhý den to ve mně naplno dojíždělo...