O mně

                    Mgr. Michal Štursa

Už je to 56 let, co jsem se poprvé nadechl v hradecké porodnici. Bylo to dosti brzo zrána, venku vládla tma, neboť bylo jen pár týdnů po zimním Slunovratu. Slunce zrovna procházelo znamením Kozoroha...


Jsem bývalý učitel 1. stupně základní školy. Studium na Pedagogické fakultě jsem ukončil státní závěrečnou zkouškou v květnu 1990 a několik let po té jsem působil jako nadšený začínající učitel na základní škole. Když se na jaře 1994 narodila dcera Tereza, po roce jsem ze školství ze zcela prozaických důvodů tehdy odešel. Vrátil jsem se až o mnoho let později, ale trochu jinak.

Po několika víkendových seminářích muzikoterapie a workshopech bubnování, někdy v letech 2009 - 2011 jsem se rozhodl muzikoterapii věnovat více a tak mé kroky vedly v září 2011 do Olomouce, kde jsem potom absolvoval dva  třísemestrální kurzy Celostní muzikoterapie I. a II. (ukončení v prosinci 2012 a v prosinci 2016) na Institutu celoživotního vzdělávání při Filosofické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Olomouci, pod vedením PaeDr. Lubomíra Holzera.

První programy pro děti i pravidelné relaxační večery pro veřejnost jsem začal realizovat na podzim roku 2012, tomu předcházelo několik prožitkových hudebních večerů pro dospělé v zimě a na jaře 2012 společně s Aldamanem.

Po více jak sedmi letech mám za sebou mnoho set jednotlivých vystoupení nejen "okolo Hradce", ale i na mnoha dalších místech po celé ČR.

Spolupracuji především se školami, školkami i dalšími organizacemi nejen v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, ale i jinde v Čechách a na Moravě.

Od roku 2012 jsem realizoval mnoho večerů s muzikoterapií, bubnováním a relaxací pro veřejnost (např. v Rodinném centru Pohoda v HK, v Centru pro Tebe v HK, v Knihovně města HK, čajovně Nazanin v Holicích, od prosince 2016 do února 2018 jsem pravidelně jednou měsíčně připravoval muzikoterapeutický večer, který pořádalo Komunitním centrum aktivního života v Blatné na okr. Strakonice, atd.) 

Vyrábím také dešťové hole a pořádám kurzy na jejich výrobu. V současnosti připravuji i výrobu hromových bubnů a mořských bubnů.

V Ledcích na Královéhradecku (v Zahradě Setkávání), kde bydlím, kromě výroby dešťových holí také pořádám inspirativní setkání v kruhu (např. Hopi ohně, bubnování u ohně, společné hudební vystoupení a minikoncerty mých přátel, apod.).

Kromě muzikoterapie působím i jako masér a lektor dětských a kojeneckých masáží a instruktor lyžování.

Rád přijedu i k Vám a program přizpůsobím časově podle Vašich možností.

Michal